Zastanawiam się czy to w ogóle dla mnie ... ?

Najlepszym sposobem żeby się przekonać jest przyjście na trening i spróbowanie ! Dwa pierwsze treningi są darmowe, jeżeli Brazylijskie Jiu-Jitsu nie jest tym czego szukasz to nic nie stracisz a poznasz coś nowego, jeżeli jednak Ci się spodoba … to będziesz pluł sobie w brodę że tak późno się zdecydowałeś … Brazylijskie Jiu-Jitsu to jedna z najskuteczniejszych sztuk walki i samoobrony, nie wierzysz ? Poszukaj i poczytaj w Internecie :) Pozwala nabrać pewności siebie, pozwala startować w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym jak i światowym, poprawi Twoją kondycję oraz sylwetkę, pozwoli stracić zbędne kilogramy, pozwoli poznać Ci wiele nowych osób ale to przede wszystkim super zabawa i znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu. Naprawdę chcesz się dalej zastanawiać ?

Mam ponad 20 lat, czy nie jestem za stary na treningi

Nikt nie jest za stary, jednak będziesz żałował że tak późno zacząłeś … Trenują u nas osoby od lat 15 do 40, jesteś starszy ? Nie ma problemu … Wszystko zależy od tego jakie cele stawiasz sobie przed sobą, czy jest to nauka samoobrony i nabranie pewności siebie, czy zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki oraz kondycji czy poznanie nowych osób i świetna zabawa a może osiąganie sukcesów sportowych. W każdym z tych przypadków liczą się Twoje chęci i czas jaki na to poświęcisz, wszystko jest możliwe jeżeli potrafisz sobie to wyobrazić ;)

 Jaki sprzęt będzie potrzebny mi na treningi ?

Na pierwszych treningach ćwiczysz w koszulce i spodenkach sportowych, zabierasz także klapki, ćwiczymy na boso. Po około 2-4 miesiącach jeżeli zdecydujesz że to jest to co faktycznie chcesz dalej trenować, trzeba pomyśleć o tym aby zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór oraz sprzęt. Oczywiście nie wszystko od razu, jednak dobrze jest zaopatrzyć się we wszystko z czasem co zapewni nam dodatkową ochronę i odpowiedni ubiór treningowy.

 

  • 131_1
Kimono / GI - ok. 180-400 zł

 

  • 3415
Ochraniacz zębów - ok. 20 zł

 

  • 99_1
Suspensor męski - ok. 30 zł

 

  • c4a269265a1b12554dc50611ee995fd7
Suspensor damski - ok. 60 zł

 

 
  • 168_3
Ochraniacze uszu - ok. 120 zł
 
  • asset_9553462
Ochraniacz biustu - ok. 80 zł
 
  • 138_4
Rashguard - ok. 70-150 zł
 

Chciałbym zacząć od podstaw, kiedy zaczyna nowa grupa ?

Nabór do nowej grupy odbywa się zwykle razem z nowym rokiem szkolnym, na przełomie września/października. Jeżeli jednak jest duża liczba zapytań o treningi w nowej grupie to wtedy około lutego/marca ruszamy z dodatkową grupą. Wszelkie informacje o planowych naborach będą na pewno widoczne na stronie. Jeżeli jednak się spóźniłeś, nie czekaj do następnego naboru, nie trać czasu tylko zacznij z istniejącą grupą, i ucz się na bieżąco.

Czy uczęszczanie na zajęcia raz w tygodniu ma sens ?

Tylko systematyczne treningi pozwolą wynieść Ci jak najwięcej korzyści z zajęć. Jeżeli jednak nie masz możliwości uczęszczania częściej, również zapraszamy. Każdy ruch jest dobry, a z każdych zajęć zawsze wyniesiesz coś dla siebie. Jednak Twoja kondycja oraz nauka na ten sam poziom co innych potrwa, co jest naturalne, o wiele dłużej.

Czy treningi wymagają wcześniejszego przygotowania fizycznego ?

Nie, treningi dostosowane są tak by każdy kto nie ćwiczył wcześniej dał sobie radę, przygotowanie fizyczne czy kondycja wyrabiana jest wraz z systematycznym treningiem. Jednak jeżeli trenowałeś coś wcześniej, na pewno będzie to Twoim atutem.

Jak wygląda nadawanie wyższego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu ?

Różne szkoły mają różny system nadania wyższego stopnia. W większości odbywa się to poprzez nadawanie